Nevěsty a předsvatební příprava pleti

Pár rad a tipů, jak pečovat o pleť před svatbou:

Základem je odličování a hydratace, ať už Vás čeká jakákoli významná událost, pleti vždy prospěje dodat ztracenou vláhu a podpořit tvorbu kolagenu. Důležitá je ale i kvalitní hydratace v podobě séra a krému a taky dostatečný pitný režim. Vyhněte se přípravkům, které by mohly vysušovat ( micelární vody, vody s alkoholem).

Před svatbou bych nezkoušela nové přípravky, chemický peeling a nezasahovala do pleti doma. Spousta nevěst prochází předsvatebním stresem, který ubírá hydrataci, někdy se více objevují mastící místa a pupínky. Nezoufejte, správnou péčí jdou tyto nedostatky potlačit. Pokud se nějaký pupínek před svatebním líčením objeví, je bolavý, červený a na první pohled viditelný, určitě do něj nezasahujte! Při neodborném zásahu se pupínek zanítí, kůže kolem popraská a i nejlepší make–up jej nedokáže dobře zamaskovat.

Vždycky nevěstám říkám, že se lépe zakrývá červený pupínek, než ten, který je rozmačkaný a do kterého se make–up během chvilky vpije,  místo je pak  kolem vysušené a tím pádem více nápadné. Pokud už k mačkání dojde, je důležité očistit pleťovým tonikem, použít sérum, které dočistí a naneste krém. Jedině tak se do pleti nedostanou další nečistoty a bakterie a místo se nezanítí.

Často se ptáte, zda má cenu před svatbou jít na kosmetiku? Za mě určitě ano, pokud pravidelně nenavštěvujete kosmetický salón, doporučovala bych alespoň 2 ošetření před svatbou. Pokud je Vaše pleť spíše mastnější a má sklon k tvorbě pupínků, je určitě dobré provést ošetření více. Poslední ošetření většinou provádím týden před svatbou. Provedu šetrný peeling, pleť už moc nečistím, ať nedojde k jejímu podráždění a snažím se co nejvíce dodat hydrataci. Díky tomu make-up vypadá hezky a drží lépe po celý den.

Dále upravím a nabarvím obočí a řasy, podle typu zákaznice. Pokud to váš čas dovolí, budu ráda, když samotnou zkoušku líčení provedeme zvlášť. Ze zkušeností vím, že těsně po ošetření , je pleť naplněná hydratací a výživou, které těsně po ošetření muže způsobovat to, že se make-up rychleji leskne a pleť působí mastnějším dojmem.

Takže pokud Vám to čas dovolí, je lepší naplánovat zkoušku líčení samostatně. U zkoušky se nebojte říct co máte a nemáte ráda, na co jste zvyklá, dost mi komunikace pomůže. Nebojte se také říct, jak se v líčení cítíte, co by jste změnila, neurazí mě to, důležité je aby jste se vy cítila dobře. Je fajn domluvit si po líčení i zkoušku účesu. Spousta nevěst mi posléze řekla, že litují, že si to tak nenaplánovaly.

A rada na závěr:

Líbí se Vám výrazná rtěnka , ve které se cítíte dobře, ale kamarádce by se na Vás líbil více lesk? Dejte vždy na svůj pocit, budete to vy, kdo se musí cítit dobře celý den 🙂 Líčím s profesionální německou kosmetikou Malu Wilz.

Ráda po domluvě přijedu v den svatby za vámi. Možnost líčení maminky, svědkyně, kamarádky, po předchozí domluvě. Mějte prosím  v den D pleť odlíčenou, bez séra, krému, báze a řasenky! Vše Vaši pleti dopřeji, aby byl make-up co nejlepší a dlouho vydržel. Během dne nebude třeba do líčení zasahovat, výjimečně po obědě na focení nevěsty použijí lesk nebo rtěnku. Pokud bude horko, nebo máte sklon lesknout se, poproste kamarádku nebo svědkyni, ať Vám do kabelky vezme matující papírky, popř. ubrousek a pudr. Nikdy nepudrujte lesknoucí se pleť, vždy lehce nejprve odsajte do ubrousku či matujícího papírku.

Andy

Více příspěvků

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.